WING TSUN ÇOCUK(9-14 YAŞ)

Siz Anneler ve Babalar;

önceliğiniz Çocuklarınızın mutlaka spor yapmalarını sağlamaktır. Bunu yaparken hedeflerinizi doğru tespit etmelisiniz. Çocuğunuz; aşırı kilolu olabilir, çok zayıf olabilir, boyu uzun yada kısa olabilir, çok cesaretli yada çekingen olabilir, anlama ve kavrama konusunda sıkıntıları olabilir.  Bunların hiçbiri Wing Tsun(WT) öğrenmeye engel değildir. Çünkü WT öğrenen bi çocuk içine düştüğü olumsuz durumdan güce ihtiyacı olmadan, öğrendiği fiziksel hareketlere aklını da katarak kurtulmayı bilecektir.

WT öğrenme sürecinde çocuğunuzun hayata bakışı pozitif anlamda değişecek, içinde bulunduğu çevrenin farkına varacak yani farkındalığı artacak, tehlike içine düşmeden tehlikenin farkına varacak kısacası öngörüsü artacaktır.

WT öğrenen çocuğunuz,  WT disiplinini öğrenecek, küçüğünü ve büyüğünü bilecek, bilginin önemini anlayacak ve başkalarının bilgisine saygı duyacağı gibi kendi bilgisine de saygı duyulmasını isteyecektir.

Bütün bu gelişimleri çocuğunuzda gözlemlerken; çocuğunuzun özgüveninin geliştiğini, kafasının daha sakin olduğunu, çevresinde saygı uyandırdığını, yaptıklarını daha bilinçli yaptığını, okulhayatının daha verimli geçtiğini, nihayetinde de ne istediğini bilen biri olma yolunda ilerlediğini de göreceksiniz.

Çocuğunuz, kendi bedeninin farkına varacak, yeteneklerini keşfedecek,çevresel faktörleri de dikkate alarak kendine özğü stratejiler geliştirecek, bireysel çalışamanın getirdiği dinginliği yaşarken takım çalışmasının da önemini anlayacaktır.

Sevgili anne ve babalar çocuğunuzu 8-9 yaşından itibaren WT eğitmi aldırmanızı öneririz. Antrenman  salonlarımızda çocuklarınızın mutlu ve huzurlu bir ortamda çalışabilmesi için biz hazırız ve sizleri bekliyoruz.

Sevğili çocuklar bu bölüm sizin için:

Wing Tsun çalışmalarınızı deneyimli hocalarımızla birlikte yapacaksınız. Hocalarımız sizleri birebir çalıştıracağı gibi diğer öğrencilerle birlikte eğlenceli çalışmalar yaptıracaktır. WT derslerimiz bazen size özel teknik çalışmalar şeklinde olacak, bazende eğitiminizi çeşitli canlandırmalar şeklinde olacaktır. Sevgili çocuklar; yeni arkadaşlar tanıyacak, yeni dostlular kuracaksınız.